caption

Yeni Black Panther Kim? BLACK PANTHER 2: Wakanda Forever Teaser İncelemesi & Tüm Detaylar

Black Panther Wakanda Forever’dan ilk fragman geldi ve gerçekten çok az şey veriyor gibi görünse de birçok detayı bizlere vermiş. Aslında direkt olarak filmin her şeyini vermiş adamlar ve bu iyi bir şey değil kesinlikle. Bakın şimdi fragmandan anladığımız kadarıyla T Challa reis hayatını kaybediyor. Ailesi üzgün ve perişan bir halde. What If serisinde de T Challa ölmüştü, ancak filmde ölmesinin sebebi, Chadwick Boseman’ın gerçekte de ölmüş olması. İlk sahnede T Challa’nın kız arkadaşını görüyoruz. HERKESİN SURATINDA AĞLAMAKLI BİR İFADE OLMASI VE DENİZE BAKMALARIYSA BENDE ŞU DÜŞÜNCEYİ OLUŞTURDU. Anlaşılan T Challa, Atlantis halkının ya da savaşçılarının yaptığı bir saldırı da öldürüldü. Bir sahnede Wakanda’lı bir bebeğin doğduğunu görüyoruz. Acaba T Challa’nın da çocuğu olabilir mi diye düşündürdü beni. Bu sahnede doğan onun çocuğu değildir de, belki küçük panter gösterebilirler diye düşündüm.

Ve sonunda hem mutant hem de atlantis’in kralı Namor’u görüyoruz. Olayın merkezinde ki, belki de kötü adam diyebileceğimiz kişi kendisi. Atlantis halkının balinalarla yüzeye çıktığı bir sahneyi görüyoruz, zaten Wakanda ile savaşacakları kesin. Mesela şu gemi de yine bir Vibranium kaçakçılığı yapılır fark ettiyseniz. Birkaç sahnede burada Wakanda teknolojisi kullanıldığı göze çarpıyor. Çok önemli değil ama haberiniz olsun dedim.

Bizim Shuri ve yeni Iron Man’in selamlaştığı bir sahneyi görüyoruz. Anlaşılan yeni Iron Man, Shuri’nin yanında eğitim alacak orası belli oldu. Bir sahnede küçük Namor’u ve Atuuma’nın halkından birkaç Atlantis’liyi görüyoruz. Hemen sonrasında ise büyük Namor’u göreceğiz. Aynı zamanda Namor içinde bir Origin hikayesi anlatılacağı kesinleşti. Şuraya baktığımızda, burasının M Baku’nun bölgesi olduğu kesinleşti. Taht'ın yeni sahibi T Challa’nın annesi olmuş, ben Shuri olur diye beklemiştim ama, onun daha farklı işleri var bu çok belli.

Zaten hikaye Shuri üzerinden ilerleyeceği için, en çok onu gösterecekler. Şu sahnede de muhtemelen Atuuma’yı gösteriyorlar, kendi tam beklediğim gibi olmasa da , çok da kötü görünmüyor. Ben daha kalıplı böyle Hulk gibi bir şey olur sanmıştım, ama bu bildiğimiz maviye boyanmış adam çıktı. Yeni demir adamımız zırhını tasarlarken Robert abisine özenmiş ve aynı hareketleri yaparken poz veriyor. Bu sahnede çıkardığı kalp şeklinde sembol ise, Iron Heart’ı bizlere gösteriyor. Bu dizide kendisinin de olacağını zaten biliyorduk şimdiyse ilk bakış aldık. Bu sahnede Wakanda’lıların Namor’a sladırdığını görüyoruz. Belki de final savaşı olabilir bunu tam bilmesek de, savaşın yaşanacağı mekanlardan birisi burası olacak. Her sahnede birilerinin ağlaması çok ciddi kayıplar olacağını bizlere gösteriyor.

Leave a Reply